aktualizováno: 06.08.2022 13:16:06 

BURMILLA

Burmilla klub
 
(najdete zde i fotogalerie z výstav)
 
 
BURMILLA KLUB
 
Protože je nás hodně, kteří máme rádi burmilky, bylo by dobré, kdybychom se mohli nějak propojit, dát dohromady, protože sdílené radosti jsou vždycky větší a intenzivnější. Máme společnou lásku a nezáleží na tom zda je někdo chovatel, majitel nebo jen obdivovatel těchto hebkých krásek - doufáme, že každý si najde to své.
 
V současné době by měl Burmilla Klub fungovat jako volné sdružení chovatelů a milovníků burmil, je možné jej i transformovat ve specializovanou ZO ČSCH, pokud o to bude mezi chovateli zájem. Každopádně by ale měl být hlavně místem, kde se mohou potkávat všichni fandové burmilek, kde najdete pomoc nebo radu, když ji budete potřebovat, poznáte nové přátele anebo třeba konečně najdete své vytoužené koťátko nebo ženicha pro svou kočičku.
Nestyďte se zeptat na cokoliv, každý z nás něco neví a naopak v něčem může poradit.
 
Pokud máte o členství v klubu zájem, kontaktujte prosím Lenu Venclíkovou na mailu venclikova@seznam.cz nebo Kláru Krmelovou na klara.krmelova@mdcr.cz
 
Pod heslem "Jaký si to uděláš, takový to máš..", jsme my zakládající členové Burmilla klubu  přesvědčeni, že můžeme (a musíme) spolupracovat, protože dobrému chovateli i milovníkovi musí jít vždy v první řadě o plemeno jako takové a o "trvale udržitelný rozvoj". Chovatelé ostatních plemen nám mnohdy závidí, že dokážeme spolu vycházet bez intrik, závisti a individualismu - jsme přesvědčeni, že to je částečně předurčené povahou burmil - i ony jsou družné a nezáludné a takoví bývají i jejich majitelé. Jsme strašně rádi, že to takhle funguje a nadšeně vítáme každého, kdo se s tímhle přístupem ztotožní.
 
Pokud máte pocit, že chovem burmil dosáhnete společenské váženosti, finančního zabezpečení či jakýchkoliv jiných výhod, vyberte si raději jiné plemeno nebo ještě lépe - kupte si plyšáka a za ušetřený nemalý obnos každý měsíc oslavujte, že neposluhujete žádnému zvířeti. Ale zároveň zapomeňte na něžné ducnutí čumáčkem do čela, když je Vám smutno, na hedvábnou srstičku, kterou můžete hladit a ňuchňat za nadšeného předení Vašeho miláčka, na heboučký vrnící ohříváček pod peřinou, na radostné přivítání po příchodu z práce a inspekci tašek, cože dobrého jste dnes ulovili, na vaření (uklízení,praní,čtení prostě cokoliv) s kočkou za krkem, na všechny ty drobné každodenní radosti majitele burmily, protože ony dokáží co jen málokdo - milovat nás vroucně, bezpodmínečně, nezištně a za všech okolností. A my jim to rádi oplácíme.
 
LeV