aktualizováno: 06.08.2022 13:16:06 

BURMILLA

poprvé na výstavě
 
 
HLAVNĚ KLID .... !
Nebojte se, s burmilou nikdy nebudete sami, vždycky Vám někdo pomůže a řekne Vám, co máte dělat ... laikovi může výstava možná připadat trochu zmatečná.
  
 
PROČ NA VÝSTAVU :
pochlubit se nejkrásnější kočičkou přece!
Pro kotě je dobré absolvovat pár výstav, aby se "otrkalo", chovní dospěláci by měli absolvovat minimálně jednu výstavu s výsledkem "výborná". Pokud se Vám podaří (a s naší pomocí se Vám to podaří) získat tři tituly CAC, kočka získá titul Champion, který se bude zapisovat do rodokmenu i jejím koťátkům.
 
KAM VYJET :
pro začátek si vyberte nějakou výstavu která není moc daleko, aby jste se vyhnuli dlouhému únavnému cestování.
Seznam všech českých výstav i s propozicemi a pokyny kam poslat přihlášky a platby najdete na http://www.schk.cz/schk/Vystavy_kocek.htm 
Všechny zahraniční výstavy jsou na www.fifeweb.org v sekci SHOWS si zadáte data odkdy dokdy a které země a zobrazí se Vám komplet seznam.
Tady na webu v záložce "kde nás můžete vidět" se můžete podívat, kdo kam jede, buď aby jste si zbytečně nekonkurovali nebo naopak si zasoutěžili ....
 
CO POTŘEBUJI :
-zdravou očkovanou kočku - požadovaná očkování jsou v propozicích, vždy tzv. trojkombinace, to postačí, pokud máte více, jen líp (chlamydie, FeLV, plísně...) do zahraničí musí být vzteklina.
-očkovací průkaz - ten nesmíte zapomenout
-kopii rodokmenu (když ho zapomenete, svět se nezboří, ale je lepší ji mít)
-záclonky do klece (poradí zkušenější chovatel), klece jsou většinou 60x60x60 cm, osvědčily se dva obdélníky 90x60, nahoře tunýlek, navléct gumu a na koncích a ve třetinách přišít šňůrky na přivázání nahoře ke kleci. na podlahu podložku (složená deka, kobereček, prošitá podložka...)
-misky na vodu a jídlo
-záchůdek - většinou se používá malý, který zůstává celou dobu v kleci. Někteří chovatelé ho vyndavají a nabízí jen čas od času, někteří s sebou berou velký krytý záchod, který mají pod klecí a občas do něj kočku dají vyčurat.
 
JAK SE PŘiHLÁSIT :
přihlášku na výstavu Vám vydá a potvrdí jednatel (někdo z výboru) Vaší ZO, Vy ji musíte správně vyplněnou poslat na adresu která je v propozicích a zaplatit klecné na účet, který je uveden tamtéž. Když nepřijedete, je vhodné se předem omluvit, pokud je to po uzávěrce, klecné Vám nevrátí, pokud to víte už před uzávěrkou, dostanete klecné zpět.
 
KDO MI PORADÍ :
kdokoliv tady z klubu, nejlépe chovatel, od kterého máte kotě, případně se nebojte zeptat kohokoliv z nás. Pokud máte nějaký specifický dotaz, zkuste poradce chovu - Lena Venclíková 773 999 352.
Pro začátek je  nejlepší, pokud jedete s někým zkušenějším, vysvětlí Vám co se zrovna na výstavě děje a proč a co máte dělat. Pokud jste sami, poslouchejte pokyny stewarda, zavolá Vás (vaše číslo) na posouzení a pak Vám řekne, jestli ještě budete voláni jednou (na výběr do nominace) nebo jetsli už to bylo vše ...
 
JAK PŘIPRAVIT KOČKU (burmillu):
ostříhejte jí drápky, hezky ji učešte kartáčem nebo hřebenem, můžete ji trochu napudrovat pudrem (Gimpet bělící nebo dětský Johnson&Johnson) a pak vyčesat. Vyčistit uši (!), koutky očí, u dospělých kocourů pozor na mastný ocas nahoře u kořene. Burmily není potřeba nijak zvlášť připravovat, pro začátek raději nekoupejte, pokud to není nutné, až budete mít víc zkušeností, lépe si načasujete KDY eventuelně vykoupat (ale není nutné). Nejdůležitější je, abyste byli klidní a na výstavu se těšili - pak se na ni bude těšit i Vaše kočka. Jakákoliv nervozita se na ni přenese  a je škoda si kazit příjemný den. Jestli si nevěříte, klidně si radši ráno dejte panáčka na uklidněnou, na výstavě budete minimálně cca do 17-18.00 hod.
 
a to je skoro všechno - je to vlastně jednoduché :-)
 
LeV.