DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 31.08.2023 16:35:05 

BURMILLA

DEE*CZ
 
 
 
Chovatelská stanice DEE*CZ v roce 2001 importovala první pár burmil z Dánska do Čech a tím položila základy jejich chovu u nás. Pak už stačilo jen devět let poctivé práce, další importy z celé Evropy a nyní i z Austrálie, spousta výstav a hlavně parta stejně zapálených fajn lidí, kteří se kolem našich milovaných burmilek dali dohromady - a můžeme s uspokojením poslouchat poklony posuzovatelů, že máme tady v Čechách jedny z nejhezčích burmil v Evropě.
Miluju burmily a nevyměnila bych je za žádné jiné plemeno - nikdo není tak milý, mazlivý, inteligentní, zdvořilý a veselý jako naši miláčci burmiláčci. Tituly z výstav nejsou to hlavní, i když samozřejmě takové Best in Variety ze Světové výstavy (Emil a Zeta Jones Dee - dospělí, Christian - junioři) nebo nominace BIS na třech světových výstavách určitě potěší (Christian Dee Bratislava 07, Andy Dee Rare Diamond Lisabon 08 a Zeta Jones Dee St.Etienne 2010)  - hlavní je jejich báječná povaha.
U nás doma najdete skoro všechny barvy - stříbrné, zlaté, želvovinové, uvidíte dvě, tři nebo i čtyři generace předků a kdykoliv si můžete přijít pro radu nebo dobré slovo - nezáleží na tom, jestli je Vaše burmilka Dee nebo úplně jiná - stejně někde v rodokmenu naše kočky objevíte :-)
 
DEE*CZ
Lenka Venclíková
Úžice (10 minut za Prahou po D8)
tel 773 999 352